Babka jajowata łuska 1 kg

58,95 brutto47,93 zł netto23
Zapytaj o produkt
Babka jajowata pochodzi ze słonecznej Hiszpanii i Wysp Kanaryjskich, natomiast hoduje się ją w Indiach, Brazylii i USA. W Polsce można spotkać ją na łąkach i polach. Nasiona babki są bardzo cenne ponieważ zawierają dużo błonnika co korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Błonnik jest bardzo potrzebny naszemu organizmowi ponieważ przyspiesza oczyszczenie organizmu z resztek pokarmu, oczysza organizm z ciężkich metali i toksyn a także pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój mikroflory jelitowej. Babka jajowata wspiera odchudzanie i obniża poziom cholesterolu. Ma właściwości przeczyszczające, dlatego powinno używać jej się w małych ilościach. 

Łuski babki jajowatej można stosować do napojów, dań, do zagęszczania sosów i zup i jako dodatek do jogurtu, musli lub mleka. 
Nie powinny spożywać je osoby z problemem niedrożności jelit a także patologicznym zwężeniem przewody pokarmowego.
Sposób stosowania: 
3 łyżeczki (9g) wsypać do szklanki, zalać letnią, nie wrzącą wodą i wymieszać. Wypić po upływie 5 minut. Stosować 20 minut przed posiłkiem. Stosując babkę jajowatą należy wypijać 2 litry wody dziennie. Może zawierać gluten, orzechy, sezam

WARTOŚĆ ODŻYWCZA NA 100G:
 
Wartość energetyczna189 kJ/ 45 kcal
Tłuszcze1g
Węglowodany6g
Białko4,5g
 
 

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Magia Kuchni -  Warszawa