BAKALIE

Bakalie - historia i pochodzenie


Bakalie pochodzą z Dalekiego Wschodu. W swoim składzie zawierają łatwo przyswajalny dla organizmu człowieka naturalny cukier, który poprawia samopoczucie i dodaje energii. Stanowią one zdrową i niskokaloryczną przekąskę o przepysznym smaku. Suszone owoce dodatkowo zawierają beta- karoten, wapń oraz wspomagający trawienie błonnik. W dawnych czasach tylko wyłącznie bogaci wezyrowie czy szejkowie mogli czerpać korzyści z jedzenia tych bogatych w składniki odżywcze przekąsek. Bakalie mają bardzo wyszukany smak, dzięki czemu cieszą się tak dużą popularnością w Polsce i nie tylko!

Doskonałej jakości bakalie dostępne w sprzedaży hurtowej


Mogą być dodawane do zup i sałatek, ciast lub można je wykorzystać do dań wytrawnych na przykład do mięs czy ryb. Prawdziwe bakalie w najczystszej postaci są zazwyczaj  mieszanką suszonych, egzotycznych owoców, czasem dodatkowo dosładzanych. Do bakalii zalicza się: rodzynki, suszone daktyle, suszone figi, suszone śliwki, suszone morele, kandyzowaną skórkę pomarańczową i cytrynową, orzechy (np. włoskie, laskowe), migdały. Dodatkowo bakalie weszły wręcz już do tradycji przekąsek jako „mieszanka studencka”, czyli przysmak dla uczących się, która gwarantuje nie tylko niezwykłe walory smakowe, ale również wiele bogatych składników odżywczych.
Oferujemy produkty najwyższej jakości oraz szybą wysyłkę. Zapraszamy  do zapoznania się również z kategorią owoce oraz płatki i musli!


 
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie