Oliwy

W każdej kuchni konieczne są różnego rodzaju tłuszcze, przydatne między innymi do smażenia czy jako uzupełnienie sałatek. Z pewnością najpopularniejsze pod tym kątem są oleje. W polskich kuchniach zwykle spotyka się rzepakowe lub słonecznikowe, które nie tylko pomagają w przyrządzaniu różnych potraw, ale i mogą zawierać w swoim składzie różne cenne składniki takie jak kwasy tłuszczowe omega-6 czy witaminę E.

Jeszcze bogatsze pod kątem swojego składu są naturalne oliwy. W nich pełno jest zdrowych tłuszczy, witamin A, E, K, oraz D i udowodniono już, że ich spożywanie może działać na organizm przeciwzakrzepowo. Żeby być jednak pewnym, że artykuły używane podczas gotowania zawierają wymienione tu składniki, warto wybierać je z wyselekcjonowanej oferty produktów spożywczych online.

Octy w różnych miejscach świata występują pod zupełnie odmienną odsłoną. W Polsce najpopularniejsze z nich to spirytusowe, winne i jabłkowe. Na rynku nie brakuje jednak również ryżowych, szczególnie popularnych w krajach azjatyckich. Co ciekawe, podczas gdy w jednych krajach takie artykuły mają mieć silny kwaśny smak, w innych, tak jak na przykład w Tajwanie, wytwarzane są ze słodkich owoców, w tym moreli, cytryn, czy ananasa.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij
Magia Kuchni -  Warszawa