OLIWY, OLEJE, OCTY



 

Oliwy, oleje - zdrowa żywność


Nie od dziś wiadomo, że w kuchni najlepiej używać oliwy z oliwek. Znajduje ona swoje zastosowanie do smażenia, przygotowywania dressingów sałatkowych, a nawet do pizzy - zamiast sosów. W naszej ofercie znajdziecie oliwę z oliwek w różnych wydaniach: extra vergine, niefiltrowaną, o smaku czosnku - którą wybierasz? Oliwy i oleje są znane i wykorzystywane w kuchni od tysięcy lat. To podstawowe produkty znajdujące się w każdym domu. Oferujemy duży wybór olei tłoczonych z nasion roślin oleistych np. słonecznikowy, sezamowy, ale również kokosowy, z orzechów włoskich lub pestek winogron. 

 

Zdrowotne oddziaływanie octu na organizm ludzki


Ocet jest dobrze znanym dodatkiem do sałatek, a już w starożytności był używany do konserwowania ogórków czy ryb. Warto wspomnieć, że ocet posiada także wiele właściwości leczniczych. Ocet jest cierpki w smaku, dlatego zwalcza bakterie i grzyby oraz łagodzi oparzenia słoneczne i zmniejsza swędzenie po ukąszeniu komarów. Może pomóc w zapaleniu ucha zewnętrznego oraz na ból żołądka. Doprawiony brązowym cukrem oraz solą, będzie stanowić wyśmienitą zaprawę ryżu do sushi. Ze względu na swój przyjemny, łagodny smak może być używany nie tylko jako przyprawa, ale też jako baza do dressingów sałatkowych!
Oferujemy artykuły najwyższej jakości oraz szybą wysyłkę. Zapraszamy  do zapoznania się również z kategorią napoje roślinne oraz sosy!




 
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij
Magia Kuchni -  Warszawa