PRZETWORY RYBNE


 


Ryby - wartości odżywcze


Ryby mają bardzo dużo własciwości zdrowotnych, dlatego powinny być uwzględnione w naszym jadłospisie mniej więcej 2- 3 razy w tygodniu. Poza tym są smaczne - choć nie przez wszystkich są lubiane. Ryby morskie zawierają cenne kwasy tłuszczowe omega-3. Są one niezwykle ważne w profilaktyce chorób układu krążenia i serca. Zawierają też wiele składników mineralnych i witamin na przykład witamine A, E i D.

 

Przetwory rybne - zastosowanie w kuchni


W naszym asortymencie znajdziecie mi.in. atrament z mątwy, filety anchois w oleju słonecznikowym, tuńczyka w oleju oraz w sosie własnym.
Atrament z mątwy ma słono-słodki i lekko rybny smak. W kuchni najczęściej używany jest do barwienia makaronów, ryżu i wypieków np. spaghetti, gnocchi i risotto. Tuńczyk w oleju roślinnym może służyć jako dodatek do sałatek, past i makaronu. Ma delikatny smak, nie jest suchy i rozpływa się w ustach. Posiada dużą zawartość białka i kwasów, dlatego ważne jest by spożywać go regularnie dodając do wielu potraw. Dodatkowo przetwory rybne w puszce można spożyć zaraz po otwarciu opakowania, bez żadnych czasochłonnych przygotowań, co jest ich ogromną zaletą!


 
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij